עיצוב פנים

עיצוב פנים – משדרגים את הבית

עיצוב פנים הינו תחום התמחות באדריכלות שעוסק בתכנון ובשינוי של חלל פנימי במבנה בבניה במבנה קיים. לעומת אדריכלות עיצוב פנים לא מתעסק בתכנון של מבנה שלם או בקונסטרוקציה שלו אלא רק בתכנון החלל הפנימי וזאת עד לפרטים הקטנים ביותר באותו חלל לפי היעוד שלו.

בעיצוב פנים המעצב מתייחס לצרכי האדם המתגורר באותו חלל ולשימוש אותו חלל ומתאים את העיצוב לחלל בין אם מדובר במבנה המיועד לשירות ציבורי כמו בנק, ספרייה או סניף שירות כלשהו או בבית פרטי בו יש לתת מענה לצרכים וכן לרצונות של הדייר. המעצב מעצב את החלל ומתחשב בפרטים של גודל החדר, התאורה ועד לפרטים הקטנים ביותר כמו סוג וצבע הארונות.

תמונה להמחשה שרטוטים ופלטת צבעים
תמונה להמחשה סלון

על המעצב להתחבר לאנשים וכן לחומרי העיצוב, למתאר של החלל ולשלב אותו בהתאם עם הצבעים והנוף על מנת לייצר חללים מעוצבים יפים ונוחים ופונקציונאליים לשימוש עבורו הם נועדו.

מעצבי פנים מחויבים לדרישות הלקוח וצריכים לשים לב לנתונים של המבנה אותו הם נדרשים לעצב נתונים כגון- מקום, תקציב, ושימוש החדר. כאשר באים לבחור מעצב פנים רצוי ומומלץ לשכור את שירותיו של אדם המתמחה בעבודתו, בעל סגנון אישי שאתם מתחברים אליו ויכולת ביטוי אמנותית ויצירתית שתבוא לידי ביטוי בעיצוב וכן תשתלב עם הדרישות והסגנון שלכם. כמו כן מעצבי פנים מודעים לחוקים ולתקנים ויאפשרו לכם לעצב את החלל בצורה הנוחה והפונקציונאלית ביותר עבורכם.

תמונה להדגמה - סלון בהדמיה - עיצוב פנים אייפק

עיצוב פנים החלל במבנה חשוב במיוחד בהתאם לשימוש של החלל בין אם מדובר בחדר בדירה פרטית, משרד או בית מלון ואפילו בית חולים ולכן מעצב הפנים צריך להתאים את עצמו לדרישות ולא לעצב עיצובים יוצאי דופן, עם זאת רוב המעצבים יודעים לתת ביטוי לתפיסות המרחב העיצוריות שלהם עם התחשבות בתפיסות המחרב הפנים והחוץ.

סוגי עיצובי הפנים החלו להשתנות במאה ה20 והתאימו את עצמם לעת החדשה, ממעצבים שהשתמשו במרחב הקיים על מנת לעצב אותו ועד תכנון החלל בשונה לגמרי מקודמו. כמו כן בשנים האחרונות נהיה פופלארי ביותר לתכנן חללים בהשראת הפאנג שוואי- שיטה סינית עתיקה לארגון החפצים והרהיטים בבית על מנת לייצר הרמוניה עם הטבע. מעצבי פנים ואדריכלים רבים משלבים את העקרונות של השיטה בעיצובים שלהם.

בארץ אין מגבלות רישוי על העוסק בעיצוב פנים וכל אדם המעוניין בכך יכול להציג את עצמו כמעצב פנים או כאדריכל פנים ולכן יש לבדוק היכן למד (בארץ מספר מקומות ללימוד עיצוב פנים) וכן שנות הניסיון שלו וקבלת המלצות על עבודותיו. ישנם מעצבי פנים אשר השלימו תואר אקדמי בעיצוב פנים והם מוכרים ומאוגדים על ידי אגודת אדריכלי הפנים בישראל.

כמו כן כיום לא מספיק ללמוד עיצוב פנים באופן רגיל ויש להתמצא בהרבה תחומים הקשורים לעיצוב הבית- מבחירת חומרי בנייה, תאורה וחשמל, ריהוט ונגרות, צבעים ובחירת טקסטיל ואפילו הבנה בסיסית בתוכניות עבודה אינסטלציה מים ומיזוג אוויר. כל אלה הם נתונים שיש להתחשב בהם וכדאי להכירם לעומק בעת עצוב פנים של חלל בין אם חדש או קיים.

מה למדנו בכתבה:

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

חברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה הוקמה על מנת לתת שירות להוצאת היתרי בניה. החברה הוקמה לתת מענה מקצועי מהיר ויעיל לתושבים למימוש והוצאת זכויות הבניה בנכס שבבעלותם.

אנו בחברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה מבינים ויודעים את צורכי הלקוח ומיישמים את הצרכים תוך כדי תכנון מיטבי של הבניה המבוקשת. חשוב לנו לתת מענה אמין בהליך הוצאת ההיתר, לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו, ככל שתלוי בנו, ולתת שירות יוצא דופן ללקוחות.

לינקים שימושיים:

אודות | הצוות שלנו | גוגל | פייסבוק

פגישת יעוץ ואבחון הכוללת בדיקה ראשונית הינה ללא עלות