תוספת בניה עד 25 מטר

חושבים על תוספת בנייה לבית הקיים? במקרים רבים זה בהחלט הדבר הנכון. כי הבית שקניתם בתור משפחה מתחילה נעשית קטנה עם הזמן כאשר המשפחה מתרחבת. האופציה של מכירה וקנייה של דירה חדשה היא לא תמיד מעשית מבחינה תקציבית וגם מבחינה טכנית. ברוב המקרים יוצא משתלם הרבה יותר להרחיב את הבית הקיים ובכך להרוויח את השטח הנוסף לצד השבחת הנכס והעלאת הערך שלו.

לפני הכול הרשויות אמורות לאשר ולהסכים לתוספת הבנייה. לא תמיד זה יהיה מסובך במיוחד אם מדובר בתוספת בנייה של חדר ממ”ד. שם החוק אפילו נוטה לטובת בעלי הבית כאשר הוא מעודד את הבנייה של חדרי הממ”ד.

מה זה תוספת בניה?

תוספת בנייה זוהי הוספה של שטח לבית או מבנה קיימים. זה יכול להיות הרחבה של הבית, הוצאת מרפסת או אפילו בנייה על הגג. כל אלו נחשבים תוספות בנייה כאשר יש לבחון אם אכן הדבר אפשרי מבחינת ההיתרים הנדרשים לשם כך כמו גם מבחינה הנדסית כשיש לברר האם המבנה אכן מסוגל לשאת את העומסים החדשים הצפויים לו בעקבות הבנייה.

שיטת בניה קלה

השיטה של הבניה הקלה נכנסה מאוד לתחום הבניה כשבשנים האחרונות אנחנו עדים לשינוי מהותי בכל מה שקשור לבניית מבנים ציבוריים, הרחבת בתים פרטיים ותוספות בנייה על הגג. במקום הבנייה המסורתית בבלוקים ובטון, נעשה התהליך באמצעות חומרים לבנייה קלה. 

הבנייה הקלה נעשית באמצעות החומרים הבאים:

  • פלטות גבס – פלטות שמיוצרות במפעל על פי מידה ומובלות אל אתר הבניה כשהן מוכנות לעבודה. מיישמים אותם על גבי קונסטרוקציות פח או מתכת. פלטות אלה מתאימות לקירות פנים בלבד.
  • פלטות בטון – פלטות שמיוצרות במפעל על פי מידה מדויקת ומובלות אל אתר הבניה. בנייה זו נמצאת אף היא תחת הכותרת של בניה קלה. את הפלטות הללו מיישמים על קונסטרוקציות ממתכת או פח. בנייה זו מתאימה לבניה חיצונית ופנימית.
  • לוח פנל מבודד – לוח המורכב משלושה שכבות. שכבה ראשונה של לוח פח הצבוע לבן, השניה, שכבת קלקר ושכבה שלישית שוב של פח לבן. קירות אלו הן קלות משקל ונושאות את עצמן ואת הגג שיהיה עשוי מאותו חומר. הרכבה של לוחות הפנל קלה מאוד, מהירה וללא לכלוך כבד. בלוחות הפנל ניתן לשלב חלונות ודלתות ולהתאים אותו למגורים. אנחנו מוצאים את הבנייה בפנלית בתוספות בנייה קלות על גגות, בחצרות בתים או מחסנים ומוסכים ביתיים.
  • לוחות אלומיניום – לוחות אלומיניום דומים לפנלית אך הם מורכבים פלטות אלומיניום כשבמרכזם ישנו קלקר בעובי 10 ס”מ. מה שמשפר את חוזק הקיר וכמובן גם את יכולת הבידוד שלו.

אפשר לומר כי באופן כללי השיטה של הבנייה הקלה הוכחה כיעילה מאוד כאשר מדובר בבתים איכותיים, חזקים, אסתטיים ואפילו בעלי בידוד גבוה. 

היתרונות של הבנייה הקלה מול הבניה המסורתית

 

בנייה מסורתית בנייה קלה
בנייה שאורכת זמן רב וכוללת שלבים רבים. עבודה מהירה מאוד
בנייה שעולה יקר יחסית בגלל החומרים היקרים ומשך זמן העבודה הארוך המחייב גם כוח אדם יקר. עבודה זולה הודות לחומרי הגלם שאינם יקרים כל כך וכן מדובר בעבודה מהירה שלא דורשת זמן עבודה ארוך וצוות גדול.
עבודה שמותירה הרבה מאוד פסולת בנייה.

 

עבודה נקייה יחסית בלי לכלוך כבד באזור העבודה

 אולי יעניין אותך: תיק רישוי בנייה | רישוי עסקים

תוספות בניה על הגג

פעמים רבות קורה שאנשים שמתגוררים בקומת הגג מבקשים את הזכות להוסיף שטח מגורים על הגג. אנחנו יודעים כי בהרבה מאוד גגות בארץ זה אכן קורה. כדי לקבל את האישור לבנייה כזו חשוב קודם כל לוודא מול כל הדיירים למי יש חלק בשטח הזה. פעמים רבות הקבלנים מוכרים את הבתים בקומת הגג יחד עם הזכויות לבנייה על הגג כך שאין כאן כל שיח מול הדיירים האחרים.

מה שכן, חשוב לקבל את אישורי הבנייה מצד הרשויות כאשר אלו אמורים לבחון את התוכניות ולקבוע האם אכן הדבר יהיה אפשרי.

מה קרה בשנים האחרונות שהקל על תחום תוספות הבנייה עד 25 מטר?

בגדול אין לבנות כלל ללא אישורי בנייה. עם זאת יש בניה שלא מחייבת אישורים. זה הודות לחוק הפרגולות שנחקק ב2014. החוק מאפשר לבנות פרגולה בחצר או במרפסת גם ללא אישורים או בירוקרטיה. הודות לחוק הזה אפשר לסגור מרפסת, לבנות בה פרגולה, לסגור עם גג אלומיניום שמבוסס על פאנלים מבודדים וכך ליהנות מתוספת בנייה במרפסת או בחצר בצורה מהירה וקלה. כל זה עד לגודל של 25 מ”ר. 

כדי לבנות מבנים כאלה הליך הרישוי הינו מקוצר מאוד ומאפשר מיד לצאת לדרך.

תוספות בניה עד 25 מטר מחיר 

תוספת בניה עד 25 מטר חייבת להיעשות בעזרת איש מקצוע מתחום הבנייה. למרות שלא תמיד מדובר בסיפור מסובך ולעיתים זה גם יהיה בשיטות קלות מאוד. עדיין, תמיד עדיף לבצע את העבודה באמצעות אנשי מקצוע מומחים לתחום כי רק הם ידעו להוציא תחת ידיהם את הדבר המושלם.

מה למדנו בכתבה:

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

חברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה הוקמה על מנת לתת שירות להוצאת היתרי בניה. החברה הוקמה לתת מענה מקצועי מהיר ויעיל לתושבים למימוש והוצאת זכויות הבניה בנכס שבבעלותם.

אנו בחברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה מבינים ויודעים את צורכי הלקוח ומיישמים את הצרכים תוך כדי תכנון מיטבי של הבניה המבוקשת. חשוב לנו לתת מענה אמין בהליך הוצאת ההיתר, לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו, ככל שתלוי בנו, ולתת שירות יוצא דופן ללקוחות.

לינקים שימושיים:

אודות | הצוות שלנו | גוגל | פייסבוק

פגישת יעוץ ואבחון הכוללת בדיקה ראשונית הינה ללא עלות