עיצוב פנטהאוזים

מה הופך את הפנטהאוז לכל כך מבוקש?

פנטהאוז היא דירת מגורים מרווחת, מפנקת, ובדרך כלל יוקרתית, אשר ממוקמת בקומות העליונות של בניין רב קומות. לפנטהאוז יש מאפיינים שהופכים אותו לנחשק במיוחד: 

 • מיקום: פנטהאוזים ממוקמים בקומות העליונות, בהן יש מקום לדירה אחת המתפרשת על גבי שטח נרחב של קומה שלמה. בזכות המיקום הגבוה, דירת פנטהאוז נהנית מנופים מרהיבים של הסביבה, כמו למשל קו הרקיע של העיר, חוף הים, או נוף אחר הנשקף ממנה.  .
 • שטח גדול: הם מרווחים יותר מדירות אחרות באותו בניין. לעתים קרובות יש להם חדרים גדולים יותר, תקרות גבוהות יותר, ולפעמים אפילו מספר מפלסים, המציעים תחושת פאר ומרחב מחיה בשפע.
 • מרחב חיצוני: פנטהאוזים רבים כוללים חללים חיצוניים נדיבים כמו מרפסות רחבות מימדים. שמאפשרות להנות מהנוף לא רק דרך חלונות זכוכית. חללים אלה יכולים לשמש למנוחה, לאירוח, או אפילו לגינון. הם מספקים הזדמנות ייחודית לחיים בחוץ, בסביבה של רבי קומות.
 • אור טבעי: בזכות היותם בקומה העליונה, הפנטהאוזים נהנים מאור טבעי בשפע. חלונות גדולים ותוכניות קומה פתוחות הם מאוד נפוצים בפנטהאוזים, ויוצרים אווירה מוארת ומזמינה.
 • גימורים יוקרתיים: הפנטהאוזים מעמידים לרשות הדיירים גימורים מחומרים איכותיים ומתקנים יוקרתיים, כמו: ריצוף מפואר, ארונות מותאמים אישית, מכשירי חשמל מעוצבים, מטבחים וחדרי שירותים מאובזרים היטב ועוד.
 • פרטיות ואבטחה: לפנטהאוזים יש בדרך כלל כניסות ומעליות פרטיות, אשר לא רק מספקות רמה גבוהה יותר של פרטיות אלא גם מוסיפות מרכיב של אבטחה שיכול להיות אטרקטיבי עבור קונים רבים.
 • שקט ושלווה: פנטהאוז מספק חווית מגורים שקטה ושלווה יותר, הרחק מההמולה הסואנת של הקומות התחתונות. 
 • סמל סטטוס: בעלות על פנטהאוז נתפסת כסמל להצלחה ועושר. הבלעדיות של מגורים בו יכולה להיות מושכת, שכן היא מייחדת את בעלי הפנטהאוז משאר דיירי הבניין, ויכולה להוות סמל סטטוס.
 • פוטנציאל השקעה: בזכות העובדה שפטנהאוז תמיד נחשק, וערכו נשמר או אפילו עולה עם הזמן, הוא לא רק בית נוח, אלא גם השקעת נדל”ן משתלמת.

באנר הנעה לפעולה IPAC

 

למה חשוב לערב מעצב פנים כבר בתהליך התכנון של הפנטהאוז?

קניית פנטהאוז היא השקעה גדולה. על מנת למקסם אותה, כדאי לערב מעצב פנים בשלב מוקדם בתהליך התכנון; זאת, מכמה סיבות חשובות:

 • ניצול שטח אופטימלי – מעצב פנים בעל ניסיון בעיצוב פנטהאוזים יכול לעבוד יד ביד עם האדריכל שמתכנן את הפנטהאוז על מנת לייעל את הפריסה, על מנת לנצל באופן אופטימלי כל מטר מרובע. 
 • עיצוב הרמוני – שיתוף פעולה עם מעצב פנים מההתחלה מבטיח שהאלמנטים האדריכליים והעיצוביים יהיו משולבים אלה באלה בצורה חלקה, וייצרו סביבת מגורים מגובשת והרמונית.
 • חסכון בעלויות – שיתוף מעצב פנים בשלב מוקדם מונע שינויים יקרים (או שיפוצים) בהמשך הפרויקט. המעצב יספק את הפרספקטיבה שלו לעיצוב פנטהאוז עוד במהלך שלב התכנון,  מה שיאפשר לחסוך זמן וכסף.

שיתוף מעצב פנים כבר בתחילת תכנון הפנטהאוז הוא חיוני אם רוצים ליצור מרחב מגורים מגובש ופונקציונלי, שימצה במלואו את הפוטנציאל הייחודי של הפנטהאוז. כל זאת, תוך התאמה לחזון ולצרכי ​ההבעלים, הן מבחינה תכנונית, והן מבחינה עיצובית. 

תהליך עיצוב הפנטהאוז

עיצוב פנטהאוזים כולל מספר שלבים בדרך ליצירת חלל מגורים יוקרתי, פונקציונלי ומהמם מבחינה ויזואלית:

 • הגדרת היקף הפרויקט והיעדים – לפני שמתחילים, צריך לשבת עם הדיירים, ויחד איתם לבדוק במה מדובר, להבין את אורח החיים, את ההעדפות הספציפיות, וכמובן את הצרכים. במסגרת הבדיקה הראשונית חשוב גם להגדיר מסגרת תקציבית ריאלית.
 • הערכה וניתוח הפנטהאוז – בדיקה של התוכניות האדריכליות. במסגרת הערכה זו, המעצב יבין את המיקום והכיוונים של הפנטהאוז, כמו גם את הנופים, וכמובן, את התכונות והמגבלות האדריכליות הקיימות. הוא גם יגדיר אלמנטים ראשוניים לעיצוב גג פנטהאוז, 
 • פיתוח קונספט – בשיתוף עם הבעלים, לשם יצירת קונספט עיצובי המשקף את הסגנון והחזון שלהם, כולל נושאי עיצוב, פלטות צבעים ואסתטיקה כללית.
 • תכנון ועיצוב חלל – פיתוח תוכנית קומות ראשונית, תוך התחשבות בפריסת החדרים, בזרימת התנועה, ובאזורים הפונקציונליים, על מנת לנצל את מלוא החלל ולמקסם את היעילות והנוחות. כעת יש מקום לשקול מיקום של חלונות, דלתות וחללים חיצוניים כדי ללכוד נופים ואור טבעי.
 • בחירת חומרים וגימורים – שלב של בחירת כל החומרים לאלמנטים העיצוביים, כמו ריצוף, ארונות, משטחים, אריחים וגימורים פנימיים אחרים, כולל צבע הקירות וההשתלבות בריהוט, ועוד.
 • עיצוב תאורה – תכנון פריסת התאורה כדי ליצור אווירה מתאימה לחלל, לעיצוב העתידי של הריהוט, האביזרים וכד’. תאורה תדגיש מאפיינים אדריכליים ותספק תאורת אווירה, תאורת עבודה, וכו’. עיצוב גגות פנטהאוז כולל גם הוא בחירת גופי תאורה, נברשות, פמוטים, תאורה שקועה ובקרות תאורה חכמות.
 • בחירת ריהוט – בחירת מבחר רהיטים, כולל ספות, שולחנות, כיסאות ומיטות, התואמים את הקונספט העיצובי ואת הדרישות הספציפיות. לכך יצטרפו בחירת טקסטיל, ריפוד ואביזרי נוי כדי לשפר את העיצוב.
 • תמיכה לאחר אכלוס – מעצב פנים מקצועי יציע כחלק מהתכנון תמיכה שוטפת לאחר האכלוס, לעדכוני עיצוב.

תהליך עיצוב פנטהאוזים הינו מאמץ מקיף ושיתופי הדורש תקשורת הדוקה בין מעצב הפנים, בעלי הפנטהאוז, ובעלי מקצוע שונים המעורבים בשלבי הבנייה וההתקנה. מטרתו ליצור מרחב מגורים יוקרתי ופונקציונלי המותאם לאורח החיים ולהעדפותיהם של הבעלים.

הדמייה לעיצוב פנטהאוז - ipac

סגנון עיצוב אישי ועדכני

עיצוב פנטהאוז צריך להיות גם אישי וגם עדכני כדי ליצור חלל המשקף באמת את סגנון החיים וההעדפות הייחודיות של הדרים בו, תוך שמירה על רלוונטיות בנוף עיצובי המתפתח במהירות. 

התאמה אישית מבטיחה שהפנטהאוז הופך למעין תעודת זהות ויזואלית של הבעלים, ומספקת תחושת נוחות ושייכות. היא מאפשרת שילוב של פריטים אהובים, זיכרונות ואלמנטים עיצוביים המהדהדים לאופי הדיירים. במקביל, עיצוב עדכני הוא חיוני אם רוצים לשלב את הטרנדים, הטכנולוגיות והחידושים העדכניים ביותר. הוא מבטיח שהפנטהאוז יישאר חלון ראווה של יוקרה ושל נוחות עכשוויים תוך שמירה על ערכו בשוק הנדל’ן המשתנה ללא הרף. התאמה אישית ומודרניות יוצרים פנטהאוז שהוא לא רק מרחב מחיה אלא הצהרה של אינדיבידואליות והשתקפות של הזמן, שמאפשרים חווית מגורים אולטימטיבית.

עיצוב פנטהאוז – איך משלבים סגנונות שונים?

פנטהאוז הוא מרחב מגורים נרחב שמאפשר שילוב של סגנונות עיצוב שונים. לשם כך חשוב ראשית לזהות את הסגנונות בהם מעוניינים: עיצוב בית מודרני, עיצוב קלאסי, בוהמייני, עיצוב פנטהאוז יוקרתי או כל סגנון אחר.  הבנת ההעדפות היא קריטית, והיא תהיה הקו המנחה.

לאחר שנבחרו הסגנונות צריך לבחור סגנון אחד שישמש כסגנון הדומיננטי ויהווה בסיס מגובש לעיצוב המשולב.

כשמשלבים סגנונות שונים, חשוב לשמור על איזון של אלמנטים מנוגדים לסגנון הדומיננטי. לדוגמה, אם הסגנון הדומיננטי הוא מודרני, אפשר להוסיף אלמנטים כפריים כמו קורות עץ או רהיטי וינטג’ לשילוב מאוזן.

 • ערבוב רהיטים – אפשר לערבב ולהתאים רהיטים ופריטי עיצוב מסגנונות שונים. להתמקד בפריטים החולקים אלמנטים עיצוביים או ערכות צבעים כדי ליצור תחושת לכידות. אפשר גם לנסות שילובים אקלקטיים.
 • שילוב טקסטורות – שילוב טקסטורות וחומרים שונים על מנת להוסיף עומק ועניין לעיצוב. לדוגמה, רהיטים מודרניים אלגנטיים עם שטיחים בעלי מרקם או הדגשים מתכתיים, לניגודיות.
 • מיזוג סגנונות – יצירות אמנות, טקסטיל ואביזרים הם כלים מצוינים למיזוג סגנונות. ניתן לשלב יצירות אמנות או טקסטיל המייצגים את הסגנון המשני כדי להחדיר את האופי שלו לחלל.
 • אזורי עיצוב מוגדרים – לעיתים עדיף ליצור אזורים מוגדרים בתוך הפנטהאוז בשביל סגנונות עיצוב שונים. לדוגמה, סלון מודרני עם פינת אוכל בהשראה בוהמית וחדר שינה בסגנון מסורתי.
 • חללי מעבר – אפשר לעצב חללי מעבר, כמו מסדרונות או כניסות, כך שהם יהוו גשר בין סגנונות עיצוב שונים; מעבר הדרגתי מסגנון אחד למשנהו כדי לשמור על תחושת זרימה. חשוב לוודא שיש זרימה הגיונית בין אזורי הסגנון השונים. אלמנטים כמו צבע, ריצוף ופרטים אדריכליים יכולים לעזור ליצור מעבר חלק.
 • איזון סגנונות – חשוב לשמור על איזון בין הסגנונות ולהימנע מהצפת החלל עם יותר מדי אלמנטים מנוגדים; רצוי לשאוף לדו קיום הרמוני.

המפתח לשילוב מוצלח של סגנונות עיצוב פנטהאוזים שונים הוא השגת תחושת איזון והרמוניה שמשקפים את ההעדפות בצורה חזותית שובה לב.

אולי יעניין אותך:

בניית מדרגות לעליית גג | עיצוב בתים פרטים

עיצוב פנטהאוז מודרני

עיצוב פנטהאוזים בסגנון מודרני אמור להיות עיצוב שמעיד על יוקרה ותחכום עכשוויים; עיצוב המאופיין בקווים חלקים, באסתטיקה מינימליסטית, ובהתמקדות בפונקציונליות, פנטהאוז מודרני הוא שילוב הרמוני של צורה ותפקוד. החללים נקיים ולא מבולגנים, פלטות הצבעים ניטרליות, ושפע של אור טבעי, שיוצרים יחד אווירה פתוחה ואוורירית. חומרים וטכנולוגיות מתקדמים משולבים בצורה חלקה בעיצוב, מה שמשפר את הנוחות והפינוק כאחד. פנטהאוזים מודרניים כוללים לעתים קרובות חלונות זכוכית רחבי ידיים המציעים נופים פנורמיים של העיר, בעוד שהחללים הפנימיים מעוטרים בריהוט יוקרתי ומינימליסטי, ובאלמנטים עיצוביים המשדרים אלגנטיות.

עיצוב פנטהאוז יוקרתי

עיצוב יוקרתי לפנטהאוז הוא התגלמות של שפע ועידון. בפנטהאוז יוקרתי מקפידים על כל פרט, החל מבחירת חומרים משובחים ועד לשילוב ריהוט ואביזרים בהזמנה אישית. מרקמים מפוארים, גימורים מעודנים ופלטת צבעים עשירה תורמים לאווירה של יוקרה מהודרת. העיצוב יכלול לעתים קרובות פריסות מרווחות, תקרות גבוהות ונוף פנורמי, פנטהאוזים יוקרתיים מספקים תחושה של בלעדיות ותחכום. טכנולוגיה מתקדמת, מכשירי חשמל מהשורה הראשונה ושירותים מותאמים אישית נותנים מענה לצרכים ולרצונות של הדיירים. עיצוב פנטהאוז יוקרתי הוא, במהותו, חגיגה של אמנות ואומנות. 

עיצוב פנטהאוזים מחירים ומה משפיע על המחיר?

המחיר של עיצוב פנטהאוזים מושפע ממספר גורמים שצריך לקחת בחשבון:

מה משפיע על מחיר של עיצוב פנטהאוזים - ipac

תכנון ושילוב חוץ ופנים

בעיצוב פנטהאוזים, שילוב של החללים החיצוניים והפנימיים הוא תהליך שמתחיל בתכנון ובחזון. אדריכלים ומעצבים צריכים לשאוף ליצור חיבור הרמוני בין שני התחומים הללו, ולטשטש את הגבולות כדי לשפר את חווית המגורים הכוללת. הדבר דורש שקלול זהיר של מספר מרכיבים כמו פריסה מרחבית, אלמנטים אדריכליים ומיקום אסטרטגי של חלונות, דלתות ונקודות גישה חיצוניות. כל זאת, בשילוב עם קונספט ברור של עיצוב גגות פנטהאוז, יכול ליצור הרמוניה גם בחומרים, באביזרים, ובריהוט הן בחוץ והן בפנים, בנוסף לאווירה עיצובית מגובשת ומזמינה. 

התוצאה צריכה להיות מרחב, שלא רק ממקסם את האור הטבעי ואת הנופים, אלא גם מאפשר לדיירים לעבור ללא מאמץ בין נוחות המגורים בתוך הבית ובין הגג והמרפסת היפים בחוץ.

העיצוב צריך להעניק תחושת איזון, שלווה ואחדות בשני המרחבים.

למה לבחור באייפק לעיצוב הפנטהאוז שתמיד חלמתם עליו

הבחירה באייפק לעיצוב פנטהאוז החלומות תעמיד לרשותכם חברה שאנשי הצוות שלה מביאים לשולחן מומחיות, יצירתיות ומחויבות להפוך את החזון שלכם למציאות. צוות המקצוענים המנוסים של אייפק הם בעלי ניסיון עשיר בעיצוב פנים, אדריכלות והנדסה והבנה עמוקה של מגמות התכנון והעיצוב העדכניים ביותר. עם מוניטין של יצירת חללי מגורים מפוארים ומותאמים אישית, IPAC לוקחת את הזמן כדי להקשיב לרצונות ולהעדפות שלכם, ומבטיחה שכל היבט של עיצוב הפנטהאוז יתיישב עם סגנון החיים הייחודי שלכם. תשומת הלב המוקפדת שלהם לפרטים, יחד עם תשוקה לחדשנות ופונקציונליות, מבטיחים שהפנטהאוז שלכם לא רק מהמם מבחינה אסתטית אלא גם נוח ופונקציונלי להפליא. המסירות של IPAC למצוינות, יחד עם הרקורד שלהם בפרויקטי פנטהאוז מוצלחים, הופכים אותם לשותף האידיאלי להפוך את החזון שלכם למציאות עוצרת נשימה, מה שמבטיח שהפנטהאוז שלכם משקף את הרצונות והשאיפות שלכם בדיוק.

מה למדנו בכתבה:

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

אייפק - שירותי אדריכלות והנדסה

חברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה הוקמה על מנת לתת שירות להוצאת היתרי בניה. החברה הוקמה לתת מענה מקצועי מהיר ויעיל לתושבים למימוש והוצאת זכויות הבניה בנכס שבבעלותם.

אנו בחברת Ipac שירותי אדריכלות והנדסה מבינים ויודעים את צורכי הלקוח ומיישמים את הצרכים תוך כדי תכנון מיטבי של הבניה המבוקשת. חשוב לנו לתת מענה אמין בהליך הוצאת ההיתר, לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו, ככל שתלוי בנו, ולתת שירות יוצא דופן ללקוחות.

לינקים שימושיים:

אודות | הצוות שלנו | גוגל | פייסבוק

פגישת יעוץ ואבחון הכוללת בדיקה ראשונית הינה ללא עלות